Co zabrać w podróż kamperem?

Vanlife, to pojęcie ostatnio nabrało wielu kolorów. Coraz więcej ludzi myśli o kupnie, bądź budowie kampera. Marzy aby rzucić wszystko i wyjechać w beztroską podróż.

Tylko czy taka podróż może być całkowicie beztroska?

Owszem zostawiamy naszą codzienność, obowiązki, pracę od – do, rutynę. Pełni ekscytacji ruszamy odkrywać nieznane. Musimy jednak pamiętać aby do podróży odpowiednio się przygotować. Szczególnie jeśli wybieramy się na dłużej. Unikniemy w ten sposób wielu problemów i przykrych niespodzianek.

Zakładając, że macie już kampera, gotowego do drogi, pozostaje jeszcze tylko się spakować. I tu pojawiają się schody.

Co zabrać w podróż kamperem?

Co będzie przydatne lub wręcz niezbędne, a co zagraci nam cenną powierzchnię?

Przez ostatni rok naszych dłuższych i krótszych podróży sami pakowaliśmy się bardzo chaotycznie. Ciągle o czymś zapominaliśmy, czegoś było za mało, czegoś za dużo. Wiele zbędnych przedmiotów zajmowało miejsce, jak np. plastikowy pojemnik, który miał być na „coś”, czego nigdy do niego nie włożyliśmy a zajmował nam jedną czwartą bagażnika.

Oczywiście ciągle spisywaliśmy jakieś mini listy „przydasi” i z czasem było coraz lepiej.

Jednak przed naszą kilkumiesięczną podróżą do Hiszpanii uznaliśmy, że trzeba to wszystko zweryfikować i uporządkować. Tu możecie zobaczyć jak pakujemy się do wyjazdu:

Bazując na własnych doświadczeniach stworzyliśmy też listę rzeczy do spakowania w podróż kamperem, którą można pobrać poniżej: